Що таке “раціон харчування” і для чого він потрібен
Організм – це живий механізм, який працює за добовим біоритмом, відповідно до яких функціонують гормональна, нервова і травна системи. Якщо ви регулярно пропускаєте сніданки або вечері, перекушуєте на бігу «стрітфудом» то підвищується ризик захворювань травного тракту і ожиріння. Для підтримки здоров’я і стрункості фігури важливо дотримуватися режиму харчування і розуміти, чому він потрібен.


Режим харчування – в чому полягає суть?
Раціональне харчування передбачає не тільки помірність в прийомі їжі, збалансованість, а й регулярність. Вживаючи їжу щодня в один і той же час, організм виробляє умовний рефлекс, завдяки якому своєчасно збуджується апетит. Він виконує кілька важливих функцій:
- Регулює час прийому їжі і кількість поживних речовин, що надходять з продуктами. При нормальному травленні і збалансованому харчуванні апетит не дозволить вам переїдати;
- Готує травний тракт, посилюючи вироблення слини і шлункового соку. Таким чином, їжа краще перетравлюється і засвоюється організмом, що дозволяє уникнути дискомфорту або тяжкості.
- Добові ритми відіграють безпосередню роль у процесах травлення. Починаючи з 5-ї ранку, підвищується рівень різних гормонів в крові, що сприяє ранньому пробудженню, а також посилюється вироблення шлункового соку. Активність шлунку триває до 22:00, після чого секреція ферментів сповільнюється, організм готується до відходу до сну. Ось чому рекомендовано вечеряти не пізніше ніж за 2-3 години до сну.


Чотири принципи правильного режиму харчування:
Крім щоденного вживання їжі в призначений час, слід дотримуватися чотири простих правила:
- Подільність – в добу для нормального метаболізму необхідно харчуватися не менше 4-х разів на день з проміжками 3-4 години. Оптимально дотримуватися п’ятиразового прийому їжі, особливо під час схуднення або набору м’язової маси;
- Збалансованість – два сніданки, обід, полуденок і вечерю повинні включати в себе комплекс БЖУ (білків, жирів і вуглеводів), щоб заповнювати всі потреби організму;
- Рівномірний розподіл порцій протягом дня – вранці (з 7 до 9 годин) і в обід (з 14:00) шлунок найбільш активний, тому найбільший обсяг порцій має припадати на перший сніданок і обід. Обсяг страв може досягати 300-400 г, а в решту часу – 150-250 г
- Правильний розподіл калорій – відповідно до біоритмів, організм найбільш активний в першій половині дня, тому велика частка добової калорійності повинна припадати саме на цей час.
Якщо вам складно продумати свій графік харчування, то віддайте перевагу готовим раціонам Healthy Food. З їх допомогою ви будете регулярно харчуватися здоровою їжею, адже контейнери з їжею можна брати з собою в дорогу, на роботу або прогулянку.
Чому необхідний режим?
Розібравшись в тому, що таке режим харчування і чому він необхідний, вам буде простіше дотримуватися власного розпорядку, так як буде стимул. Адже регулярність має масу переваг:
- Ви будете завжди ситі, вам не захочеться перекушувати на бігу і їсти шкідливу їжу;
- Ви перестанете переїдати;
- Налагодиться травна система, що дуже важливо при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту;
- Ви зможете контролювати свою вагу, змінюючи лише калорійність їжі і обсяги порцій;
Дотримання харчового режиму – важлива складова здорового способу життя. Досить скласти розпорядок дня і чітко дотримуватися графіку прийому їжі протягом тижня, щоб організм перебудувався на новий ритм.